Dowiedz się czym naprawdę jest pozycjonowanie …

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie – czyli wynoszenie strony klienta na pierwsze miejsce (lub co jest częstszą praktyką, na pierwszą kartę) wyników wyszukiwania na zadane słowo kluczowe. Jest to bardzo ważne dla każdego, kto chce rozkręcić i prowadzić biznes w Internecie, bowiem jak pokazują badania Klienci najczęściej przeglądają tylko 1 kartę wyników i decydują się na jedną z obecnych na niej firm.

SEO – Optymalizacja pod kątem wyszukiwarki, czyli takie dostosowanie strony, zarówno z perspektywy kodu, jakości teksu, oraz przyjaznego dla użytkownika interfejsu, by Google rozpoznało ją jako wartościową i przyjazną użytkownikowi, a tym samym wyświetlało w wynikach wyszukiwania na pozycjach w TOP10. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że opisałem działania pozycjonerów, którzy zajmują się white SEO. Jest bowiem jeszcze mniej chlubne spamerskie SEO, które sprowadza się do umieszczania jak największej liczby linków do danej strony, po to by podnieść pozycje tej strony. Google zwalcza takich spamerów i kara strony w ten sposób promowane, dlatego nim wybierzecie firmę, która będzie Was pozycjonować upewnijcie się, że nie będzie tego robić poprzez farmy linków i darmowe katalogi stron.

Pozycjonowanie i SEO to tożsame pojęcia, natomiast białe SEO i pseudoseo to dwie ogromnie różne dziedziny marketingu w wyszukiwarkach, dlatego uważnie sprawdzajcie z kim współpracujecie, bo możecie bardzo zaszkodzić swojej stronie jeśli będą to spamerzy.