Dowiedz się czym naprawdę jest pozycjonowanie …

Filtry

Strony, które były pozycjonowane nieetycznie, oraz te, które nie spełniają norm jakości Googla, mogą zostać przezeń ukarane. Google może nałożyć na taką stronę bana, filtr algorytmiczny, albo filtr ręczny – efekt będzie taki, że strona spadnie w wynikach wyszukiwania, i może być ogromnie trudno wynieść ją z powrotem do TOP10 (wyjątkiem jest otrzymanie bana – wówczas strona już nigdy się tam nie pojawi). Google dysponuje dwoma rodzajami filtrów, którymi każe strony:

Filtr algorytmiczny – nakładany jest na stronę automatycznie, nie zostaniemy poinformowani, że tak się stało, w panelu Webmastera również nie wyświetli nam się taka informacja. Jedynie spadki pozycji i mniejszy ruch na stronie mogą świadczyć, że strona została ukarana tego rodzaju filtrem.

Filtr ręczny – filtr ręczny nakładany jest „ręcznie” przez człowieka, który przyglądają się witrynie uznał, że jest ona niezgodna z polityką jakości Google. O tym filtrze Google informuje poprzez e-mail oraz w panelu Google Webmasters Tools.