Dowiedz się czym naprawdę jest pozycjonowanie …

Audyt SEO – na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać

Jeśli Twoja strona jest bogata w unikatowe treści, nie ma za sobą złej historii w postaci SWLi (systemów wymiany linków) i jest pozycjonowana od dłuższego czasu, a pomimo tego nie trafiła jeszcze do TOP10, to warto zastanowić się nad audytem SEO.

Audyt SEO to wykonywany przez firmę pozycjonerską audyt strony www. Sprawdzana jest wówczas treść strony, jej kod, przyjazność użytkownikom oraz wyszukiwarkom. W wyniku takiego audytu otrzymasz listę błędów, które zostały popełnione oraz wskazówki jak je naprawić. Dobry audyt będzie zawierał informacje właściwe dla Twojej stron i branży, nie będą to szablonowe hasła, które można dopasować do każdej strony www.

Audyt najlepiej przeprowadzić na etapie projektowania strony oraz przed przystąpieniem do jej pozycjonowania, oszczędzi Ci to czasu i pieniędzy. Jednak niekiedy strona może mieć kłopoty w związku z wprowadzanym przez Google wciąż nowymi zmianami, dlatego warto pomyśleć o takich działania również w sytuacji gdy do tej pory strona radziła sobie dobrze, ale od pewnego czasu notuje duże spadki, a taki stan rzeczy utrzymuje się już od jakiegoś czasu.