Dowiedz się czym naprawdę jest pozycjonowanie …

Algorytmy Google

Jak już wcześnie pisałem Google stara się walczyć z ludźmi mojego pokroju, których celem jest wyniesienie do TOP10 stron swoich klientów. Z zasady bowiem, ta największa świata wyszukiwarka chce pokazywać jak najbardziej trafne i odpowiadające potrzebom Klienta wyniki wyszukiwania. Dlatego też, chce aby w pierwszej odsłonie pojawiały się najbardziej wartościowe strony. Zwalcza wobec tego strony, na których nie ma żadnej treści, te które kopiują treść od innych. Takie „zwalczanie” małowartościowych stron możliwe jest dzięki algorytmom.

Algorytmy to procesy i programy komputerowe, które przeszukują sieć pod kątem zadanych im wskaźników. Jedne algorytmy są po to by zwracać nam najtrafniejsze wyniki, inne by jakość wyników była jak najlepsza. Obecnie są dwa najistotniejsze algorytmy, które stoją na straży jakości wyników wyszukiwania:

PANDA 

Algorytm Panda zwalcza przede wszystkim strony o niskiej jakości publikowanych treści. Po tym jak został wprowadzony, żadna strona, która kopiowała treści z innej stron nie mogła się już wybić wysoko w wynikach wyszukiwania. Podobnie działo się w przypadku stron, które miały krótkie teksty na podstrona, a dużą ilość takich bezwartościowych podstron. Innymi słowy Panda promuje unikatowe, dobre jakościowo i wartościowe merytorycznie teksty oraz strony, na których się znajdują.

PINGWIN

Pingwin natomiast to algorytm, który zwalcza nieetyczne SEO (pseudoseo). Każda strona, która osiągnęła wyniki poprzez systemy wymiany linków, czy farmy linków, każda na której upychano jak największą liczbę słów, oraz takie które dostosowana wyłącznie do wyszukiwarki zapominając o wygodzie użytkownika – została ukarana przez ten algorytm i spadła w wynikach wyszukiwania.